O nás

Wi-Fi síť Fast-internet.cz byla založena v roce 2004 v Praze 6 – Břevnov (v roce 2008 byla pripojena Praha 3 – Žižkov). Zakladatelem je Michal Hejzlar, dnes jednatel společnosti Hejzicom, s.r.o., která kromě provozování sítě bezdrátového internetu Wi-Fi nabízí instalace zabezpečovacích systémů, kamerových systémů, televizních a satelitních rozvodů a ostatní elektro instalace.

První Wi-Fi vysílač (AP bod) byl postaven 1.4.2004 a začal vysílat Wi-Fi signál na frekvenci 2,4 GHz. Konektivita z páteřní sítě internetu byla odebírána na frekvenci 10 GHz, což od počátku vyžadovalo profesionální technologii Mikrotik. Fast-internet byla první síť skrze kterou jsme začali nabízet připojení k internetu a dnes se mimo Prahy můžete připojit i na Říčany-internet.cz (připojeno v roce 2005) v Říčanech u Prahy a v okolí a na Kladno-internet.cz (připojeno v roce 2011) v Kladně a okolí.

Našeho prvního zákazníka jsme připojili na Břevnově v ulici Sartoriova, tedy stejné adrese prvního vysílacího bodu. Zároveň jsme v tomto bytovém domě vybudovali rozvody a tedy možnost připojení k internetu všech bytových jednotek.

Fast-internet.cz má nyní 10 vysílačů (AP bodů) na frekvenci 2.4 GHz a 5 GHz v oblasti Praha 6 – Břevnov a Praha 3 – Žižkov (konkrétní rozmístění bodů zjistíte na mapě pokrytí).